Raz na kilka lat przychodzi moment kiedy potrzeba dokonać wymiany rozrządu w naszym samochodzie. Jak to wygląda cenowo w przypadku samochodu marki Citroen C5?

Każdy wie, że naprawa poszczególnych elementów w samochodzie wiąże się ze sporymi kosztami. Oczywiście im samochód nowszy i lepiej wyposażony, tym więcej kosztuje jego serwisowanie. Przeanalizujmy więc ile pieniędzy należy zostawić za naprawę mechanikowi, dominującemu wymiany rozrządu, oleju oraz filtrów w naszym samochodzie:
Sam rozrząd do Citroena c5 wraz z wymianą to koszt około 900 złotych. W skład wchodzi oczywiście pompa wody, napinacz, pasek rozrządu oraz inne akcesoria z zestawu. Jeśli chodzi o olej, producent rekomenduje olej Total Quarz 5W30. Wraz z wymianą wszystkich filtrów, czyli paliwa, oleju, powietrza oraz filtra kabinowego koszt całości to około 1300 złotych. Nie są to więc jak widać małe pieniądze. Jedynym plusem jest fakt, że następna wymiana rozrządu nastąpi za kilka lat lub po przejechaniu około 70-80 tysięcy kilometrów.